Jak używać modafinilu?

Poniżej moje sugestie do co korzystania z modafinilu oraz armodafinilu, bazując na moim doświadczeniu i źródłach z jakich korzystam (głównie zagraniczne strony). Możesz również próbować eksperymentować i sprawdzić, co lepiej na Ciebie działa. Co do opisu samej substancji, zapraszam tutaj.

Jaka dawka

Jeżeli próbujesz po raz pierwszy, zacznij od niewielkiej dawki. Zazwyczaj tabletki modafinilu (zależy od firmy) są w wielkości 200mg i można je łatwo podzielić na pół, więc najlepiej na początek spróbować 100mg (lub 50, jeżeli dasz radę ładnie podzielić tabletkę). W razie czego, możesz później dodać kolejną połówkę.

Kiedy przyjąć?

Modafinil jest lekiem na senność i narkolepsję, a jego okres półtrwania to ok. 16 godzin. Dlatego rekomendowane jest przyjąć tabletkę z samego rana, tak aby nie było problemów z zaśnięciem wieczorem (kiedyś popełniłem ten błąd i nie mogłem zasnąć pół nocy), no chyba że masz plan siedzenia do 6 rano. Osobiście jem śniadanie (jajka są dobrym pomysłem, gdyż zawierają cholinę, która może pomóc na ewentualny ból głowy), czekam 30 min i połykam tabletkę.

Pierwsze efekty powinny być odczuwalne po ok 30-60 minutach a największe po około 2 godzinach.

Jak często przyjmować modafinil?

Są osoby, które przyjmują modafinil codziennie. Jest on tak przyjmowany jako lek, jednakże takie podejście nie jest rekomendowane w celach poprawy wydajności, gdyż o ile modafinil nie powoduje uzależnienia, to może się wytworzyć na niego tolerancja. Dlatego rekomendowane jest przyjmowanie tabletki 1-3 razy w tygodniu.

Jeżeli modafinil po jakimś czasie przestaje działać tak jak działał, zazwyczaj maksymalnie kilkudniowa przerwa powoduje redukcję tolerancji.

Przygotuj listę zadań przed przyjęciem

Nie rekomenduje się po prostu połknięcia tabletki i patrzenia co się wydarzy. Jest duża szansa, koncentrację jaką uzyskasz zmarnujesz na nieproduktywne rzeczy – np. jak będziesz w fazie na gry komputerowe, to tak się na tym skupisz, że będziesz to robił cały dzień.

Przygotuj zatem konkretną listę zadań do zrobienia. Modafinil jest dobry, jak masz do wykonania dane zadanie, np. napisanie artykułu, kodu programistycznego lub przeczytanie ze zrozumieniem danego materiału. Wiele osób może być mniej kreatywna, więc skup się na wykonaniu zadania, zamiast pracy kreatywnej i planowaniu.

Łączenie z innymi używkami

Osobiście nie polecam kawy do tabletki, szczególnie na pierwszy raz, gdyż może ona spowodować nadpobudliwość i delikatne palpitacje. Są jednak opinie, że w przypadku niektórych modafinil i kawa się dobrze ze sobą łączą – możesz kiedyś spróbować dołączyć kawę, ale pierwszy raz polecam bez.

Ostrożnie też z innymi nootropikami. Niebawem napiszę również z czym można łączyć, a z czym nie. Nie próbuj też alkoholu.

Powinno się również pić dużo wody oraz regularnie spożywać posiłki. Podczas gdy modafinil może spowodować, że nie masz ochoty pić i jeść, to Twoje ciało wciąż wymaga wody i pożywienia. Większość efektów ubocznych modafinilu jest właśnie powiązana z tym, że ludzie nie piją podczas bycia pod wpływem tej substancji.

Ryzyko związane z modafinilem jest naprawdę niskie, ale pamiętaj o umiarze, szczególnie za pierwszym razem. Pamiętaj również, że nie jest to magiczna pigułka i bez odrobiny wysiłku z Twojej strony nie da Ci ona wiele. Musisz zadbać o odpowiednią motywację i mieć jasno sprecyzowany cel co chcesz osiągnąć.

Pamiętaj również, że nie jesteś jedyną osobą, która korzysta z tej substancji – wiele znanych osób również używa modafinilu i armodafinilu, aby zwiększyć ilość energii i swój potencjał intelektualny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.