O mnie

Pewnie większość osób, która weszła na tą stronę oglądała film Jestem Bogiem (Limitless), gdzie główny bohater biorąc pigułkę o nazwie NZT-48, nagle stał się niesamowicie inteligentny, kreatywny i pełen energii. Podczas gdy nasz mózg korzysta tylko z 10% swoich możliwości, po wzięciu NZT-48 nagle zaczynasz korzystać ze 100% swoich możliwości – uczysz się języka obcego lub programowania w kilka godzin, układasz 2 kostki Rubika w tym samym momencie i zajmuje Ci to kilka sekund, jednocześnie jednocześnie analizując skomplikowane problemy matematyczne z Twoimi kolegami w Dolinie Krzemowej. W ciągu kilku tygodni główny bohater zarabia miliony i zostaje senatorem.

Limitless, Jestem Bogiem, NZT-48

Pigułka ta to tylko fikcja filmowa prawdopodobnie niemożliwa do osiągnięcia (chociaż, kto wie?). Jednakże, są różne metody aby nieco polepszyć swoje zdolności umysłowe, zaczynając od naturalnych i znanych od setek lat, po najnowsze zdobycze medycyny i farmacji, również te nielegalne w większości krajów.

Jednocześnie, nie ukrywam, że jestem znudzony ofertami firm, które oferują jakieś ziółka, których działanie nie ma żadnego naukowego potwierdzenia, a jeżeli już ma to jest ono tak subtelne, że niewiele one zmienią. Niestety, magnez i witaminy, mają pewne delikatne działanie prokognitywne, ale jest ono tak subtelne, że w praktyce niezauważalne.  To, co ja chcę opisywać na blogu, to substancje mocniejsze, choć wciąż legalne, których działanie można rzeczywiście dostrzec i które są w stanie dużo zmienić… choć nie bez ryzyka…

Obszar ten nie jest do końca zbadany i w szczególności w polskim internecie brakuje wiarygodnych źródeł w tym temacie. Dlatego też w moich artykułach bazuję głównie na źródłach zagranicznych.

Należy jednak zaznaczyć, że ten obszar farmacji nie jest wystarczająco zbadany i należy bardzo rozważnie korzystać z nootropików i innych tego typu substancji! Mimo, że bazuję głównie na źródłach naukowych, to nie jestem lekarzem i na każdego te substancje mogą działać zupełnie inaczej. Przetestowałem wiele z nich i wiele nie poprawiło moich wyników umysłowym pomimo badań udowadniających pozytywne działanie i relacji innych osób, że na nich dana substancja wpływa pozytywnie. Niestety (lub stety) każdy organizm jest inny i każdy musi znaleźć substancje, które najlepiej na niego działają. Ja mogę dać tylko wskazówki.

Pamiętajcie również o zachowanie ostrożności w korzystaniu z różnych leków. Po pierwsze, nie korzystajcie z nielegalnych i niesprawdzonych źródeł. Należy również zaczynać od najmniejszej możliwej dawki.

Jestem absolwentem prestiżowej polskiej uczelni i pracowałem (dalej pracuję) w bardzo wymagającej branży na styku finansów i technologii w zachodniej Europie i uważam, że nie osiągnąłbym tego co osiągnąłem w wieku 30 lat, gdyby nie pewne „wspomagacze”. Na tej stronie podzielę się swoimi doświadczeniami i wiedzą w tym zakresie.

Ze względu na charakter mojej pracy, chcę również pozostać anonimowy.

Zapoznaj się również z naszą polityką prywatności.